Kwatery w Sopocie


Idź do treści

Atrakcje Trojmiasta

Co, Gdzie, Kiedy?

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
:: więcej

Aquapark Sopot oferuje szeroka gamę rekreacji wodnej, w tym kompleks basenowy, bogaty kompleks nowoczesnych saun, restauracje, a także najnowocześniejszy w Trójmieście Bowling.
:: więcej

Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko ponad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Bazylika Mariacka jest pomnikiem kultury europejskiej najwyższej rangi. Na szczególną uwagę zwracają takie zabytki sztuki jak obraz Sąd Ostateczny, Hansa Memlinga, wysokiej klasy artystycznej nagrobki i epitafia, rzeźba Pięknej Madonny Gdańskiej i in.
:: więcej

Błyskawica od 1976 roku - muzeum, jedno z nielicznych obok AURORY, WAZY czy VICTORY. Oprócz uzbrojenia widocznego na pokładzie, można poznać w jej wnętrzu tradycje polskiej marynarki wojennej.
:: więcej

Bulwar Nadmorski to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1, 5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Jest znakiem rozpoznawczym Gdyni obok Skweru Kościuszki i żaglowca "Dar Pomorze".

Muzeum Bursztynu jest Oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Otwarte w 2006 roku prezentuje bursztyn w jego naturalnej postaci i najbardziej wyrafinowane i misterne bursztynowe precjoza, powstałe w ciągu ostatnich kilku wieków.
:: więcej

27 maja 1983 r. "Dar Pomorza", jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, rozpoczął nowy etap swojej historii jako statek-muzeum, stając się sui generis pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków.
:: więcej

Zespół poforteczny Grodzisko mieści się na wzgórzu o wysokości 50 m n.p.m., położonym w centrum miasta, niedaleko dworca PKP i PKS. W skład Grodziska wchodzą zanytkowe budowle obronne, park oraz zespółu edukacyjno-rekreacyjnego Hewelianum.
:: więcej

Kompleks muzealny, usytuowany po obu stronach rzeki Motławy, w sercu dawnego portu gdańskiego. Instytucja kultury zajmująca się gromadzeniem, inwentaryzowaniem i eksponowaniem zabytków pochodzących w dużej mierze z archeologicznych badań podwodnych.
:: więcej

Grodzisko wczesnośredniowieczne w Sopocie, popularnie zwane "Górą Zamkową" lub "Patelnią", położone jest przy ul. Haffnera, w odległości 400 m od brzegu morskiego. Jest najstarszym zabytkiem Sopotu.
:: więcej

Kamienna Góra to najmniejsza, ale jednocześnie najbardziej luksusowa dzielnica Gdyni. Jej zabudowę w dużej części zajmują wille znanych artystów i przedsiębiorców. Zespół historycznej zabudowy Kamiennej Góry jest wpisany do państwowego rejestru zabytków.

Krajobrazowy rezerwat przyrody o powierzchni 118,16 ha utworzony w 1938 roku, w granicach administracyjnych Gdyni, w Redłowie. Znajdują się tu pozostałości 11 Baterii Artylerii Stałej - 3 działa oraz schrony, stanowiska ckm i fragment transzei.

Pierwszy obiekt w Polsce, gdzie w jednym miejscu można przeżyć emocje w parku linowym, wcielić się w rolę kierowcy samochodu terenowego lub quada albo pograć w paintball.
:: więcej

Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511,5 m (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw.
:: więcej

Ulica o długości 635 m, stanowi dziś główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego. Biegnie na miejscu dawnej drogi gruntowej łączącej od XVII w. sopocką wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza. Obecna nazwa ulicy upamiętnia bitwę o wzgórze Monte Cassino w środkowych Włoszech, stoczoną w dniach 11-18 V 1944 r. z decydującym udziałem 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem Władysława Andersa.

Podstawowe działania Muzeum to ochrona konserwatorska i badanie obiektów archeologicznych ( ze szczególnym uwzględnieniem badań Gdańska ) oraz edukacja dzieci i młodzieży poprzez lekcje muzealne.
:: więcej

Stowarzyszeniu Miłośników Pojazdów Zabytkowych w Gdyni, które podjęło się prowadzenia muzeum, udało się zgromadzić dziesięć archaicznych samochodów i aż 26 motocykli, z których większość pamięta okres międzywojenny.
:: więcej

Jednym z głównych celów Muzeum jest dokumentowanie i popularyzacja informacji o historii i współczesności Gdyni, rozwoju wsi, miasta i portu ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-1939).
:: więcej

Muzeum gromadzące eksponaty związane z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej. Powstało w Gdyni 28 czerwca 1953 r. 24 lutego 1960 częścią muzeum stał się przekształcony na muzeum okręt ORP "Burza". Zły stan techniczny okrętu spowodował, że 1 maja 1976 ORP "Burza" zostaje wycofany, a funkcję okrętu-muzeum przejął ORP "Błyskawica". W fazie budowy znajduje się nowy gmach muzeum, który ma być współdzielony z Muzeum Miasta Gdyni.
:: więcej

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta. Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się. Znajduje się tu dawny Pałac Opatów (obecnie galeria) oraz Oranżeria.

Ulubione miejsce spacerów mieszkańców Gdyni oraz turystów. Tutaj cumują: Dar Pomorza, Błyskawica, a nieopodal znajduje się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Tu znajduje się również przystań Żeglugi pasażerskiej.

Większość zabytków skupionych jest na ul. Długiej, równoległych do niej uliczkach oraz Długim Pobrzeżu. Najlepiej rozpocząć zwiedzanie od Bramy Wyżynnej i dalej pójdziesz szlakiem Drogi Królewskiej. Za Bramą Wyżynną znajduje się Katownia, w której działa Muzeum Bursztynu. Zaraz za Katownią istnieje Złota Brama i obok niej Dwór Bractwa św. Jerzego. Przy Długiej znajduje się wiele odrestaurowanych kamieniczek z XVI-XVII w. Jedną z nich jest Dom Uphagena - Oddział Muzeum Historii Miasta Gdańska. Nad średniowieczną zabudową ulicy góruje gotycki Ratusz Głównego Miasta. Idąc dalej na poszerzonym odcinku ul. Długiej - Długim Targu, znajduje się symbol Gdańska - Fontanna Neptuna. Za fontanną piękny Dwór Artusa i nieopodal Złota Kamieniczka, a także Nowy Dom Ławy z wyglądającą do turystów panienką z okienka. Kolejnymi atrakcjami wartymi obejrzenia są Zielona Brama (znajdująca się na końcu Długiego Targu), urocze Długie Pobrzeże, przeciwległa Wyspa Spichrzów oraz siedziba Muzeum Morskiego i Ołowianka, gdzie latem odbywają się koncerty Filharmonii Bałtyckiej.

Ruiny torpedowni, czyli powstałego w czasie II wojny światowej niemieckiego ośrodku badawczego, są jedną z najbardziej inspirujących atrakcji Gdyni.

Twierdza w Wisłoujściu jest unikatowym przykładem stosunkowo dobrze zachowanego portowego zespołu obronnego z pierwszej połowy XVII wieku. Otwarta dla zwiedzających od 1 czerwca do 31 września!!!!!!
:: więcej

Na przylądku Westerplatte, w miejscu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa, znajduje się cmentarz poległych w 1939 r. żołnierzy polskich, ocalała Wartownia nr 1, ruiny koszar i Wartowni nr 3, oraz stojący na usypanym po wojnie kopcu Pomnik Obrońców Wybrzeża, odsłonięty w 1966 roku.
:: więcej

Gdańskie ZOO to największy ogród zoologiczny w Polsce. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu, odwiedzanejest rokrocznie przez liczne rzesze zarówno mieszkańców trójmiasta jak i turystów.
:: więcej

Żuraw - to symbol Gdańska i jego portowego charakteru. Ma sylwetkę masywnego dźwigu, wybudowanego z cegły i drewna, wyrastającego zdecydowanie ponad całą zabudowę Długiego Pobrzeża i wychylonego nad Motławę.
:: więcej

Strona Główna | Kwatery | Co, Gdzie, Kiedy? | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego